PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski wygrywa!

W derbowym pojedynku II ligi futsalu drużyna PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonała we własnej hali Mundial Żary 4:3 (2:0).

Niedzielne spotkanie już od początku było wyrównane z lekkim wskazaniem na zielonogórzan. Obydwie ekipy konstruowały groźne akcje, lecz wydaje się, że to AZS nieznacznie przeważał na parkiecie. Pierwszą stuprocentową okazję Akademicy mieli już w 5. minucie, kiedy to Jakub Turowski przejął futsalówkę tuż po wznowieniu gry przez bramkarza rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam. Niestety nie udało mu się jej wykorzystać, bowiem po jego strzale piłka obiła jedynie słupek bramki gości.

Kilka chwil później wynik otworzył Dawid Kaczor, który z niewielkiej odległości wykończył atak zielonogórskiego zespołu. Żaranie zaciekle próbowali powrócić do remisowego rezultatu, lecz na 5 minut przed końcem pierwszej połowy mocnym strzałem z dystansu dobił ich Dominik Skrzyński. Futsaliści z Winnego Grodu schodzili zatem na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej odsłony zwiastował jeszcze większą przewagę AZS-u, bowiem już w 22. minucie „Skrzynia” ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem pokonał golkipera Mundialu strzałem z niesamowicie ostrego kąta. Wydawało się wówczas, że zespół z Zielonej Góry kontroluje przebieg gry i zwycięstwo będzie formalnością.

Nic bardziej mylnego. Niedługo potem w przeciągu trzech minut Mundial zanotował dwa trafienia – najpierw kapitan gości, Krzysztof Frydlewicz, wykończył groźny kontratak, a chwilę później Daniel Gałach wykorzystał przyznany mu rzut karny. Z trzybramkowego prowadzenia AZS-u został tylko jeden gol różnicy, przez co zielonogórzanie nie mogli być już tak spokojni o wynik.

W 34. minucie nastroje w zespole poprawił nieco Dawid Kaczor, który składny i precyzyjny atak swojej ekipy zamienił na swoje drugie tego dnia trafienie. Radość Akademików nie trwała jednak długo, bowiem już minutę później goście po faulu Kacpra Rysia otrzymali przedłużony rzut karny, który bezlitośnie wykorzystali. Przewaga drużyny z Grodu Bachusa ponownie stopniała zatem do jednej bramki, co jeszcze bardziej zmotywowało przyjezdnych na końcowe minuty pojedynku.

W nich zielonogórzanie zachowali jednak zimną krew i nie ulegli pod naporem żarskiego zespołu. Temu nie pomogła nawet gra w piątkę w polu, na którą trener Mundialu zdecydował się stanowczo zbyt późno. Ostatecznie po ciekawym widowisku AZS UZ zwyciężył 4:3 i zachował komplet zwycięstw w rozgrywkach II ligi.

II liga, 2. kolejka: PKM Zachód Persa AZS Uniwersytet Zielonogórski – Mundial Żary 4:3 (2:0)
Bramki: 9’ Kaczor, 15’ Skrzyński, 22’ Skrzyński, 34’ Kaczor – 27’ Frydlewicz, 30’ Gałach (rzut karny), 35’ Gałach (przedłużony rzut karny).
Żółta kartka: 40’ Bizukojć.